Om Helsingborgs Dagblad

Kontakta Helsingborgs Dagblad

Vill du nå enskilda personer via e-post? Mejla till fornamn.efternamn@hd.se
HD:s växel: 042-489 90 00
Besöksadress: Norra Strandgatan 11, Helsingborg
Postadress: Helsingborgs Dagblad AB, 251 83 Helsingborg
Här finns HD:s kontor och redaktioner

Nyhetstips

Läs mer på hd.se/tipsa
Telefon: 020-100 180 (gratisnummer)
E-post: tipsa@hd.se

Kundservice

Prenumerationsärenden och privatannonser
MinHD (hd.se/kundservice)
Telefon vardagar 8-16.30, lördagar och söndagar 7-12: 042-489 90 89
Mejla kundservice: kundservice@hd.se

Om tidningen uteblir

Anmäl utebliven tidning på Tidningsbärarnas webbservice för utebliven tidning eller kontakta Tidningsbärarnas telefonservice på 0771-39 04 00 (måndag-söndag kl 6-18).

Företagsannonser

Läs mer på hdsydsvenskan.se

Cookies

Läs mer här

Redaktionen Helsingborgs Dagblad och hd.se

Chefredaktör: Jonas Kanje
Redaktionschef: Anna Bergenström
Politisk chefredaktör: Heidi Avellan
Centralredaktionen: 042-489 90 00, redaktionen@hd.se
Familj: 042-489 92 20, familj@hd.se
Insändare: 042-489 93 07, min.mening@hd.se
Grävnavet: gravnavet@hd.se
Kultur: 040-28 12 00, kultur@hd.se
Ledarredaktionen: 040-28 10 13, aktuella@hd.se
Nöje: 042-489 94 23, noje@hd.se
Sporten: 042-489 90 30, sporten@hd.se
Webbredaktionen: internet@hd.se
Bjuv: 0431-842 49, bjuv@hd.se
Båstad: 0431-842 50, bastad@hd.se
Höganäs: 042-489 94 24, 042-489 93 55, hoganas@hd.se
Helsingborg: 042-489 90 00, helsingborg@hd.se
Klippan: 0431-842 49, 042-489 90 11, 0435-75 95 20, 0435-75 95 32, klippan@hd.se
Landskrona: 0418-496550, landskrona@hd.se
Åstorp: 0431-842 49, 042-489 90 11, 0435-75 95 20, 0435-75 95 32, astorp@hd.se
Ängelholm: 0431-842 50, angelholm@hd.se
Örkelljunga: 0431-842 49, 042-489 90 11, 0435-75 95 20, 0435-75 95 32, orkelljunga@hd.se

Om Helsingborgs Dagblad

Bolaget Sydsvenska Dagbladets AB (org nr 556002-7608) inkluderar tidningarna; Sydsvenskan, Helsingborgs Dagblad, Landskrona Posten och Nordvästra Skånes Tidningar samt gratistidningen Hallå och bolagens sajter.
Ledningsgruppen: Pontus Bodelsson vd, Pia Rehnquist chefredaktör Sydsvenskan, Jonas Kanje chefredaktör HD, Tomas de Souza Affärs- och innovationschef, Anette Östergren vice vd HR-direktör och vd för Kompetens i Skåne, Heidi Avellan politisk chefredaktör, Daniel Elm försäljningschef, Jenny Holmstedt konsumentintäktschef och Jan Persson ekonomichef.
Styrelsen: Gunilla Herlitz styrelseordförande, Carl-Johan Bonnier ledamot, Fredrik Jacobsson ledamot, Mats Johansson ledamot, Per-Olov Atle ledamot, Göran Öhrn suppleant.
Arbetstagarrepresentanter: Mikael Anjou SJF, Tommy Lindstedt SJF suppleant, Magnus Eriksson GF suppleant

HD i andra kanaler

Youtube: youtube.com/24hd
Twitter: @hdhbg
Facebook:
hd.se
HD-Sporten
Landskrona Posten
NST Ängelholm
HD Höganäs
HD-Kultur
HDpasset

Relaterat

Gå till toppen