Annons

Annons

Annons

Annons

Nyheter

Kontakta Helsingborgs Dagblad

HD:s växel: 042-489 90 00

Besöksadress: Norra Strandgatan 11, Helsingborg

Postadress: Helsingborgs Dagblad AB, 251 83 Helsingborg

Kundservice

Prenumerationsärenden och privatannonser

MinHD (hd.se/kundservice)

Telefon vardagar 8-16.30, lördagar och söndagar 7-12: 042-489 90 89

Annons

Mejla kundservice: kundservice@hd.se

Annons

Nyhetstips

Läs mer på hd.se/tipsa

Telefon: 020-100 180 (gratisnummer)

E-post: tipsa@hd.se

Om tidningen uteblir

Anmäl utebliven tidning på Tidningsbärarnas webbservice för utebliven tidning eller kontakta Tidningsbärarnas telefonservice på 0771-39 04 00 (måndag-söndag kl 6-18).

Företagsannonser

Läs mer på hdsydsvenskan.se

Dataskydd och GDPR

Information om hur Helsingborgs Dagblad behandlar personuppgifter.

Redaktionen Helsingborgs Dagblad och hd.se

Chefredaktör och ansvarig utgivare: Marcus Ekdahl

Politisk chefredaktör: Heidi Avellan

Centralredaktionen: 042-489 90 00, redaktionen@hd.se

Familj: 042-489 92 20, familj@hd.se

Insändare: 042-489 93 07, min.mening@hd.se

Annons

Grävnavet: gravnavet@hd.se

Annons

Kultur: 040-28 12 00, kultur@hd.se

Ledarredaktionen: 040-28 10 13, aktuella@hd.se

Nöje: 042-489 94 23, noje@hd.se

Sporten: 042-489 90 30, sporten@hd.se

Webbredaktionen: internet@hd.se

Bjuv: 0431-842 49, bjuv@hd.se

Båstad: 0431-842 50, bastad@hd.se

Höganäs: 042-489 94 74, 042-489 94 24, hoganas@hd.se

Helsingborg: 042-489 90 00, helsingborg@hd.se

Klippan: 0435-75 95 33, 042-489 93 60, klippan@hd.se

Annons

Landskrona: 0418-496550, landskrona@hd.se

Annons

Åstorp: 0431-842 49, 0435-75 95 32, astorp@hd.se

Ängelholm: 0431-842 50, angelholm@hd.se

Örkelljunga: 0431-842 49, 0435-75 95 20, 0435-75 95 32, orkelljunga@hd.se

Vill du nå enskilda personer via e-post? Mejla till fornamn.efternamn@hd.se

Om Helsingborgs Dagblad

Bolaget Sydsvenska Dagbladets AB (org nr556002-7608) inkluderar tidningarna; Sydsvenskan, Helsingborgs Dagblad, Landskrona Posten och Nordvästra Skånes Tidningar samt Lokaltidningen och bolagens sajter.

Chefredaktör och ansvarig utgivare: Marcus Ekdahl

Verkställande direktör: Anders Eriksson

Styrelse: Tomas Franzén styrelseordförande, Carl-Johan Bonnier ledamot, Lotta Edling ledamot, Stig Örskov, ledamot, Eva Hamilton ledamot, Mats Johansson suppleant

Arbetstagarrepresentanter: Erik Magnusson SJF, Truls Nilsson SJF suppleant, Anneli Kronholm Unionen, Jesper Save Unionen, suppleant.

Annons

HD i andra kanaler

Twitter: @hdhbg

Facebook:

hd.se

HD-Sporten

Landskrona Posten

Annons

NST Ängelholm

HD Höganäs

HD NST Klippan

HD NST Åstorp

NST Båstad

NST Örkelljunga

HD Bjuv

HD-Kultur

HDpasset

Till toppen av sidan