Vi använder cookies för att förbättra funktionaliteten på våra sajter, för att kunna rikta relevant innehåll och annonser till dig och för att vi ska kunna säkerställa att tjänsterna fungerar som de ska. Läs mer i vår cookiepolicy.

Kontakta Helsingborgs Dagblad

Vill du nå enskilda personer via e-post? Mejla till fornamn.efternamn@hd.se
HD:s växel: 042-489 90 00
Besöksadress: Norra Strandgatan 11, Helsingborg
Postadress: Helsingborgs Dagblad AB, 251 83 Helsingborg
Här finns HD:s kontor och redaktioner

Kundservice

Prenumerationsärenden och privatannonser
MinHD (hd.se/kundservice)
Telefon vardagar 8-16.30, lördagar och söndagar 7-12: 042-489 90 89
Mejla kundservice: kundservice@hd.se

Nyhetstips

Läs mer på hd.se/tipsa
Telefon: 020-100 180 (gratisnummer)
E-post: tipsa@hd.se

Om tidningen uteblir

Anmäl utebliven tidning på Tidningsbärarnas webbservice för utebliven tidning eller kontakta Tidningsbärarnas telefonservice på 0771-39 04 00 (måndag-söndag kl 6-18).

Företagsannonser

Läs mer på hdsydsvenskan.se

Dataskydd och GDPR

Information om hur Helsingborgs Dagblad behandlar personuppgifter.

Redaktionen Helsingborgs Dagblad och hd.se

Chefredaktör: Jonas Kanje
Redaktionschef: Marcus Ekdahl
Politisk chefredaktör: Heidi Avellan
Centralredaktionen: 042-489 90 00, redaktionen@hd.se
Familj: 042-489 92 20, familj@hd.se
Insändare: 042-489 93 07, min.mening@hd.se
Grävnavet: gravnavet@hd.se
Kultur: 040-28 12 00, kultur@hd.se
Ledarredaktionen: 040-28 10 13, aktuella@hd.se
Nöje: 042-489 94 23, noje@hd.se
Sporten: 042-489 90 30, sporten@hd.se
Webbredaktionen: internet@hd.se
Bjuv: 0431-842 49, bjuv@hd.se
Båstad: 0431-842 50, bastad@hd.se
Höganäs: 042-489 90 11, 042-489 94 24, hoganas@hd.se
Helsingborg: 042-489 90 00, helsingborg@hd.se
Klippan: 0435-75 95 33, 042-489 93 60, klippan@hd.se
Landskrona: 0418-496550, landskrona@hd.se
Åstorp: 0431-842 49, 0435-75 95 20, 0435-75 95 32, astorp@hd.se
Ängelholm: 0431-842 50, angelholm@hd.se
Örkelljunga: 0431-842 49, 0435-75 95 20, 0435-75 95 32, orkelljunga@hd.se
Vill du nå enskilda personer via e-post? Mejla till fornamn.efternamn@hd.se

Om Helsingborgs Dagblad

Bolaget Sydsvenska Dagbladets AB (org nr556002-7608) inkluderar tidningarna; Sydsvenskan, Helsingborgs Dagblad, Landskrona Posten och Nordvästra Skånes Tidningar samt gratistidningen Hallå och bolagens sajter.
Ledningsgruppen: Anders Eriksson vd, Pia Rehnquist chefredaktör Sydsvenskan, Jonas Kanje chefredaktör HD, Tomas de Souza Affärs- och innovationschef, Anette Östergren vice vd och HR-direktör, Heidi Avellan politisk chefredaktör, Daniel Elm försäljningschef, Jenny Holmstedt konsumentintäktschef ,Jan Persson ekonomichef, Stina Morlin och Emil Viklund.
Styrelsen: Tomas Franzén styrelseordförande, Carl-Johan Bonnier ledamot, Fredrik Jacobsson ledamot, Mats Johansson ledamot, Sara Öhrvall ledamot, AnnaKarin Lith ledamot, Göran Öhrn suppleant, Magnus Jerneck suppleant.
Arbetstagarrepresentanter: Mikael Anjou SJF, Martin Svensson Unionen, Jonas Sörensen GF, Truls Nilsson SJF suppleant, Daniel Trulsson Unionen suppleant

HD i andra kanaler

Youtube: youtube.com/24hd
Twitter: @hdhbg
Facebook:
hd.se
HD-Sporten
Landskrona Posten
NST Ängelholm
HD Höganäs
HD-Kultur
HDpasset

Relaterat

Gå till toppen