Annons

Annons

Nyheter

Kontakta Helsingborgs Dagblad

Vill du nå enskilda personer via e-post? Mejla till fornamn.efternamn@hd.se

HD:s växel: 042-489 90 00

Besöksadress: Norra Strandgatan 11, Helsingborg

Postadress: Helsingborgs Dagblad AB, 251 83 Helsingborg

Här finns HD:s kontor och redaktioner

Kundservice

Prenumerationsärenden och privatannonser

MinHD (hd.se/kundservice)

Telefon vardagar 8-16.30, lördagar och söndagar 7-12: 042-489 90 89

Annons

Mejla kundservice: kundservice@hd.se

Annons

Nyhetstips

Läs mer på hd.se/tipsa

Telefon: 020-100 180 (gratisnummer)

E-post: tipsa@hd.se

Om tidningen uteblir

Anmäl utebliven tidning på Tidningsbärarnas webbservice för utebliven tidning eller kontakta Tidningsbärarnas telefonservice på 0771-39 04 00 (måndag-söndag kl 6-18).

Företagsannonser

Läs mer på hdsydsvenskan.se

Dataskydd och GDPR

Information om hur Helsingborgs Dagblad behandlar personuppgifter.

Redaktionen Helsingborgs Dagblad och hd.se

Chefredaktör och ansvarig utgivare: Marcus Ekdahl

Politisk chefredaktör: Heidi Avellan

Centralredaktionen: 042-489 90 00, redaktionen@hd.se

Annons

Familj: 042-489 92 20, familj@hd.se

Insändare: 042-489 93 07, min.mening@hd.se

Annons

Grävnavet: gravnavet@hd.se

Kultur: 040-28 12 00, kultur@hd.se

Ledarredaktionen: 040-28 10 13, aktuella@hd.se

Nöje: 042-489 94 23, noje@hd.se

Sporten: 042-489 90 30, sporten@hd.se

Webbredaktionen: internet@hd.se

Bjuv: 0431-842 49, bjuv@hd.se

Annons

Båstad: 0431-842 50, bastad@hd.se

Höganäs: 042-489 94 74, 042-489 94 24, hoganas@hd.se

Helsingborg: 042-489 90 00, helsingborg@hd.se

Annons

Klippan: 0435-75 95 33, 042-489 93 60, klippan@hd.se

Landskrona: 0418-496550, landskrona@hd.se

Åstorp: 0431-842 49, 0435-75 95 32, astorp@hd.se

Ängelholm: 0431-842 50, angelholm@hd.se

Annons

Örkelljunga: 0431-842 49, 0435-75 95 20, 0435-75 95 32, orkelljunga@hd.se

Vill du nå enskilda personer via e-post? Mejla till fornamn.efternamn@hd.se

Om Helsingborgs Dagblad

Bolaget Sydsvenska Dagbladets AB (org nr556002-7608) inkluderar tidningarna; Sydsvenskan, Helsingborgs Dagblad, Landskrona Posten och Nordvästra Skånes Tidningar samt Lokaltidningen och bolagens sajter.

Annons

Chefredaktör och ansvarig utgivare: Marcus Ekdahl

Verkställande direktör: Anders Eriksson

Styrelse: Tomas Franzén styrelseordförande, Carl-Johan Bonnier ledamot, Lotta Edling ledamot, Stig Örskov, ledamot, Mats Johansson suppleant

Arbetstagarrepresentanter: Erik Magnusson SJF, Truls Nilsson SJF suppleant, Martin Svensson Unionen, Anneli Kronholm Unionen suppleant.

HD i andra kanaler

Youtube: youtube.com/24hd

Twitter: @hdhbg

Annons

Facebook:

hd.se

HD-Sporten

Landskrona Posten

NST Ängelholm

HD Höganäs

HD-Kultur

HDpasset

Annons

Annons

Annons

Nästa artikel under annonsen

Hej! Vi använder cookies.
Vi gör det för att förbättra funktionaliteten på sajten, för att kunna rikta relevant innehåll och annonser till dig och för att vi ska kunna säkerställa att allt fungerar som det ska.
Vår policy