Annons

Annons

Om Helsingborgs Dagblad

Välkommen till Helsingborgs Dagblad

HD:s växel: 042-489 90 00

Besöksadress: Norra Strandgatan 11, Helsingborg

Postadress: Helsingborgs Dagblad AB, 251 83 Helsingborg

Kundservice

Prenumerationsärenden och privatannonser

MinHD (hd.se/kundservice)

Telefon vardagar 8-16.30, lördagar och söndagar 7-12: 042-489 90 89

Mejla kundservice: kundservice@hd.se

Nyhetstips

Läs mer på hd.se/tipsa

Telefon: 020-100 180 (gratisnummer)

E-post: tipsa@hd.se

Om tidningen uteblir

Anmäl utebliven tidning på Tidningsbärarnas webbservice för utebliven tidning eller kontakta Tidningsbärarnas telefonservice på 0771-39 04 00 (måndag-söndag kl 6-18).

Företagsannonser

Läs mer på hdsydsvenskan.se

Dataskydd och GDPR

Information om hur Helsingborgs Dagblad behandlar personuppgifter.

Redaktionen Helsingborgs Dagblad och hd.se

Chefredaktör och ansvarig utgivare: Marcus Ekdahl

Politisk chefredaktör: Heidi Avellan

Centralredaktionen: 042-489 90 00, redaktionen@hd.se

Familj: 042-489 92 20, familj@hd.se

Insändare: 042-489 93 07, min.mening@hd.se

Grävnavet: gravnavet@hd.se

Kultur: 040-28 12 00, kultur@hd.se

Ledarredaktionen: 040-28 10 13, aktuella@hd.se

Nöje: 042-489 94 23, noje@hd.se

Sporten: 042-489 90 30, sporten@hd.se

Webbredaktionen: internet@hd.se

Bjuv: 0431-842 49, bjuv@hd.se

Båstad: 0431-842 50, bastad@hd.se

Höganäs: 042-489 90 11, 042-489 94 24, hoganas@hd.se

Helsingborg: 042-489 90 00, helsingborg@hd.se

Klippan: 0435-75 95 33, 042-489 93 60, klippan@hd.se

Landskrona: 0418-496550, landskrona@hd.se

Åstorp: 0431-842 49, 0435-75 95 32, astorp@hd.se

Ängelholm: 0431-842 50, angelholm@hd.se

Örkelljunga: 0431-842 49, 0435-75 95 20, 0435-75 95 32, orkelljunga@hd.se

Vill du nå enskilda personer via e-post? Mejla till fornamn.efternamn@hd.se

Om Helsingborgs Dagblad

Bolaget Sydsvenska Dagbladets AB (org nr556002-7608) inkluderar tidningarna; Sydsvenskan, Helsingborgs Dagblad, Landskrona Posten och Nordvästra Skånes Tidningar samt Lokaltidningen och bolagens sajter.

Chefredaktör och ansvarig utgivare: Marcus Ekdahl

Verkställande direktör: Anders Eriksson

Styrelse: Tomas Franzén styrelseordförande, Carl-Johan Bonnier ledamot, Lotta Edling ledamot, Stig Örskov, ledamot, Eva Hamilton ledamot, Mats Johansson suppleant

Arbetstagarrepresentanter: Erik Magnusson SJF, Truls Nilsson SJF suppleant, Anneli Kronholm Unionen, Jesper Save Unionen, suppleant.

HD i andra kanaler

Twitter: @hdhbg

Facebook:

hd.se

HD-Sporten

Landskrona Posten

NST Ängelholm

HD Höganäs

HD-Kultur

HDpasset

Hej! Vi använder cookies.
Vi gör det för att förbättra funktionaliteten på sajten, för att kunna rikta relevant innehåll och annonser till dig och för att vi ska kunna säkerställa att allt fungerar som det ska.
Vår policy