Om Helsingborgs Dagblad

Välkommen till Helsingborgs Dagblad

HD:s växel: 042-489 90 00

Besöksadress: Norra Strandgatan 11, Helsingborg

Postadress: Helsingborgs Dagblad AB, 251 83 Helsingborg

Kundservice

Kundservice.bonniernewslocal.se.

Telefon måndag - fredag 08-16: 042-489 90 89

Mejla kundservice: kundservice.bnlo@bonniernews.se

Nyhetstips

Läs mer på hd.se/tipsa

Telefon: 020-100 180 (gratisnummer)

E-post: tipsa@hd.se

Om tidningen uteblir

Anmäl utebliven tidning via vår självbetjäning > eller ring oss på 0771-39 04 00.

Företagsannonser

Läs mer på hdsydsvenskan.se

Dataskydd och GDPR

Information om hur Helsingborgs Dagblad behandlar personuppgifter.

Redaktionen Helsingborgs Dagblad och hd.se

Chefredaktör och ansvarig utgivare: Marcus Ekdahl

Politisk chefredaktör: Heidi Avellan

Centralredaktionen: 042-489 90 00, redaktionen@hd.se

Familj: 042-489 92 20, familj@hd.se

Insändare: 042-489 93 07, min.mening@hd.se

Grävnavet: gravnavet@hd.se

Kultur: 040-28 12 00, kultur@hd.se

Ledarredaktionen: 040-28 12 00, opinion@hd.se

Debatt: 040-281013, aktuella@hd.se, läs mer.

Nöje: 042-489 94 23, noje@hd.se

Sporten: 042-489 90 30, sporten@hd.se

Webbredaktionen: internet@hd.se

Bjuv: 0431-842 49, bjuv@hd.se

Båstad: 0431-842 50, bastad@hd.se

Höganäs: 042-489 94 74, 042-489 94 24, hoganas@hd.se

Helsingborg: 042-489 90 00, helsingborg@hd.se

Klippan: 0435-75 95 33, 042-489 93 60, klippan@hd.se

Landskrona: 0418-496550, landskrona@hd.se

Åstorp: 0431-842 49, 0435-75 95 32, astorp@hd.se

Ängelholm: 0431-842 50, angelholm@hd.se

Örkelljunga: 0431-842 49, 0435-75 95 20, 0435-75 95 32, orkelljunga@hd.se

Vill du nå enskilda personer via e-post? Mejla till fornamn.efternamn@hd.se

Om Helsingborgs Dagblad

Bolaget Sydsvenska Dagbladets AB (org nr556002-7608) inkluderar tidningarna; Sydsvenskan, Helsingborgs Dagblad, Landskrona Posten och Nordvästra Skånes Tidningar samt Lokaltidningen och bolagens sajter.

Chefredaktör och ansvarig utgivare: Marcus Ekdahl

Verkställande direktör: Anders Eriksson

Styrelse: Tomas Franzén styrelseordförande, Carl-Johan Bonnier ledamot, Lotta Edling ledamot, Stig Örskov, ledamot, Eva Hamilton ledamot, Mats Johansson suppleant

Arbetstagarrepresentanter: Erik Magnusson SJF, Truls Nilsson SJF suppleant, Anneli Kronholm Unionen, Jesper Save Unionen, suppleant.

HD i andra kanaler

Twitter: @hdhbg

Facebook:

hd.se

HD-Sporten

Landskrona Posten

NST Ängelholm

HD Höganäs

HD-Kultur

HDpasset

Nästa artikel under annonsen

Till toppen av sidan